Сторінки
- Головна сторінка
- Інформація про блог
- Про мене
- Нагороди як вчителя
- Портрети видатних географів
- Географічні задачі
- Календар святкових дат по відношенню до географії
- Стенди і плакати по географії
- Правила роботи з контурною картою
- Цікаві факти
- Географічні факти
- Література електронної бібліотеки юннатів
- Навчальні програми з позашкільної освіти
- Тиждень Географії
- Флеш-ігри
- Географічна мозаїка
- Тести
- ЗНО
- НУШ 6-7 клас
- Мутимедійний підручник 9 клас
- Сервіс thinglink
- Мультимедійний підручник 7 клас
- Планети Сонячної системи
- Мультимедійний підручник 8 клас
- Корисні посилання
- Класному керівнику, учням, батькам
- Дистанційне навчання
- Відео Youtube
- Космос і Людина
- Індивідуальне навчання
- Сторінками підручника 6 класу
- Дидактичні карти і онлайн ресурси
- Інтерактивні сервіси з географії.
- 10-11 клас. Дистанційне навчання
- 9 клас Дистанційне навчання
- 8 клас. Дистанційне навчання
- 7 клас Дистанційне навчання
- 6 клас Дистанційне навчання
понеділок, 25 вересня 2023 р.
пʼятниця, 22 вересня 2023 р.
ДЕНЬ ОСІННЬОГО РІВНОДЕННЯ 🍁🍂
23 вересня о 10 годині ранку за Київським часом настає астрономічна осінь. Саме в цей час Сонце "перетинає" Екватор, а це означає що Земна куля освітлена рівномірно, а отже і день та ніч триватимуть однаково у будь-якій точці світу - по 12 годин дня, і 12 годин ночі для всіх. В астрономії це явище називають рівноденням, а так як воно відбувається восени для нас, ми його називаємо осіннім рівноденням. Але вже наступного дня Сонця буде менше рівно на 1 хвилину. Прийдешня ніч ще становитиме рівно 12 годин, як і день 23 вересня, однак вже день 24 вересня день буде вже 1 хвилину коротшим від ночі. А в Південній півкулі все навпаки. Там день буде збільшуватися аж до зимового сонцестояння (21 грудня).
Варто нагадати усім любителям астрономії, що осіннє рівнодення іноді настає не лише 23 вересня, як цьогоріч, але й 22 вересня. Ось наприклад в наступному 2024 році воно настане як раз таки 22 вересня, о 4-й годині дня за Києвом. Причину слід шукати тому, як обертається наша планета навколо Сонця. Пригадайте що для повного обертання їй не достатньо 365 діб. Для остаточного завершення кола їй потрібно ще 5 годин та 50 хвилин. Ще за часів Юлія Цезаря астрономами було помічено ці майже 6 "зайвих" годин. Аби календар не збивався, вирішено було їх враховувати на четвертий рік, і добавляти в якості 29 лютого ще одну добу, яка набігла за 4 роки. Якщо Ви подивитеся на дату настання осіннього рівнодення цього року (23 вересня, 09:49, і дату наступного - 22 вересня, 15:45) то помітите, що воно настало майже на 18 годин раніше. Це і буде відповіддю на питання, чому рівнодення кожного року настає на майже 6 годин пізніше. Однак у високосний рік все стане на свої місця знову.
Запам'ятайте: у високосний рік осіннє рівнодення настає найраніше за увесь чотирирічний цикл - о полудні 22 вересня, а в рік перед високосним, тобто у 2023 році зокрема - найпізніше, вранці 23 вересня. Тому не хвилюйтеся. Рівнодення залишатиметься в межах 22-23 вересня ще дуже довго.
Отже, всім вдалої і гармонійної осені, душевного затишку і тепла. Віримо в ЗСУ, віримо в нашу Перемогу, і віримо в те, що прийдешня осінь принесе нам омріяний мир і Перемогу! 🍂🍁
субота, 16 вересня 2023 р.
Географія 8 клас. Історико-Етнографічні землі.
Виконання онлайн тесту https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfezRhlyKpt_u7cBWoA5XUWHW4cPmSd5HQS-9zprCIl_Kempw/viewform Скрін успішності в приватні повідомлення.
субота, 9 вересня 2023 р.
вівторок, 5 вересня 2023 р.
Географічне положення України.
Пройти тест https://learningapps.org/watch?v=p53hncg2c20
Скріншот успішності в приватні повідомлення.
Підписатися на:
Дописи (Atom)